Noclegi

*** Hotel Podewils - XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu  

Wyświetleń: 423
Adres:  ul. Krąg 16
Miejscowość:  Krąg
Kod:  76-010
Region:  Wybrzeże Bałtyckie
Państwo: Polska
Telefon:  +48 94/34 70 516 - Fax:  +48 94/31 69 111

kominek
*** Hotel Podewils - XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu
Jak do nas dotrzećWyślij znajomemu Drukuj kartę
Opis
***Hotel Podewils Zamek Rycerski w Krągu położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, z dala od gwaru miast, w miejscu które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami. Pierwsze zapiski historyczne o zamku pochodzą z 1450 r. Zamek przez ponad IV wieki należał do walecznego, rycerskiego rodu Podewilsów, którzy otrzymali dobra w Krągu po wygranej bitwie pod Sianowem w roku 1475 od księcia Bogusława X. Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Ze względu na piękne położenie i bogata roślinność nazwano go „Kwiatowym Zamkiem”. Legenda głosi, ze „...liczba okien w zamku odpowiada ilości dni w roku, liczba pomieszczeń ilości tygodni, liczba wejść – liczbie miesięcy, a cztery wieże są odpowiednikiem czterech por roku...”. Od 1996 roku w zamkowe podwoje zaprasza Hotel Podewils, który pomimo nowoczesności swoim stylem zachowuje ducha XV. wieku.

Pokoje
W zamkowych przestronnych komnatach, gdzie zawsze panuje spokój i nienaruszona cisza może zamieszkać 120 osób. Apartamentowych komnat jest 12, dwuosobowych - 50. Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca – niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-Sat, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów.

Restauracja
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolenników zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną miłym wspomnieniem. Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzi fiolet i tonie w zieleni drzew, a następnie, powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

Usługi konferencyjne
Hotel Podewils- Zamek Rycerski w krągu jest miejscem do przeprowadzania zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce i z profesjonalnym wyposażeniem, łączami internetowymi(ISDN) może obradować Do 400 osób. Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób od 6 do 12, posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w basztach zamku lub w przestronnych apartamentach. W przerwie między konferencjami polecamy Państwu wspaniałe przerwy kawowe, z których przerwa kawowa z ciastem z zamkowej kuchni cieszy sią najlepszą opinią.

Usługi dodatkowe
Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy. Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach Przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej .Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach – Wyprawa po złote runo – w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku – po 24:00 w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

Usługi Hotelu
Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy fitness centrum, masaże, saunę, możliwość pływania w jeziorze, jazdę konną, wycieczki, wypożyczenie rowerów górskich i łódek. Natomiast wieczorami zapraszamy do naszego hotelowego kina.

O Hotelu
Chciałbym Państwa również poinformować, że *** Hotel Podewils – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu został jako jedyny obiekt zabytkowy woj. Zachodniopomorskiego Laureatem Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2006”.

Atrakcje

Okoliczne atrakcje

 
Kapliczka Zamkowa                         75 m
Wzniesiony w 1580 roku niewielki kościółek charakteryzuje się bogatymi renesansowymi zdobieniami: ambona, ołtarz, chrzcielnica i loża kolatorska. W dobudowanej w 1700 roku kaplicy grobowej znajdują się dwa barokowe sarkofagi: Henryka von Podewils, zm. 1696 r. i Adama von Podewils, zm. 1697 r.
 
Szlifiernia bursztynów                        25 km
W Świerznie znajduje się wyjątkowa szlifiernia bursztynu, jedyna w okolicy, gdzie bursztyn obrabia się z drewnem, tworząc jakże niezwykła kolekcję biżuterii. Dla chętnych możliwość kupienia ciekawych pamiątek.
 
Rezydencja Bismarcka                        25
Pałacyk w Warcinie należał od 1866 roku do kanclerza Rzeszy Otto von Bismarcka, który szukał tu odpoczynku od zgiełku i pracy. To tutaj też przyjmował swoich zachodnich dyplomatów. W pałacyku zachowało się oryginalne biurko i kominek.
 
Elektrownia wodna                        5 km
Mała elektrownia wodna z 1913 roku jest najstarszą tego typu na Pomorzu.. Zadziwia tym, że do dzisiejszego dnia wytwarza prąd dla całej wsi Nowy Żytnik.
 
Megality                        12 km
Znajdujące się w Borkowie sprzed 5000 lat megalityczne grobowce są śladem wierzeń religijnych tamtych kultur. Łączą w sobie kult zmarłych przodków oraz kult słońca, na co wskazuje położenie grobowców  wobec kierunków geograficznych.
 
Wielin                        10 km            
... to mała wieś położona nad samym jeziorem, otoczona przez lasy. Warto tu obejrzeć szachulcowy kościółek pw. Chrystusa Króla wzniesiony w roku 1698. Do jego barokowego wyposażenia zaliczają się: ołtarz główny, ambona i loża patronacka, zaś miedziana misa chrzcielna pochodzi z renesansu. Ołtarz został wpisany do zabytków klasy”0”(jak np. w Krakowie), który jest dziełem pasterza – parobka właścicieli Wielinia;

Imprezy


Typ: Sylwester
Opis:

SYLWESTER PO STAROPOLSKU
Termin od: 29.12.2008
Termin do: 02.01.2009
Typ: Ferie Zimowe
Opis:

SYLWESTER PO STAROPOLSKU


Uczta Rycerska w Zamkowej Piwnicy


 


 


29 grudzień 2008, poniedziałek


Wyjazd do Szlifierni Bursztynu w Swierznie (*). Koncert kolęd zespołu chóralnego Canzona z Koszalina w sali Koncertowej. Bingo.


3-daniowe menu kolacyjne


(*) Dojazd we własnym zakresie


30 grudzień 2008, wtorek


Wspólny spacer wokół jeziora „Zamkowego”.


Po południu: Gonitwa Rycerska – zabawa dla wszystkich.


Podczas zabaw i konkursów na świeżym powietrzu mają Państwo okazję, aby popracować nad kondycją, świetnie się pobawić, wykazać się pomysłowością i poczuciem humoru. Najlepszy wygrywa i otrzymuje dyplom z oryginalną pieczęcią Zamku!!!


Nauka Tańców Dawnych.


3-daniowe menu kolacyjne


31 grudzień 2008, środa


Wędrówka wokół jezior z przerwą na herbatę i grzane wino. Filmowe popołudnie bajkowe dla dzieci oraz możliwość przejażdżki wozem.


 


Staropolska Uczta Rycerska


Odziani w tuniki rycerskie powitani będziecie Państwo staropolskim miodem pitnym.Menu:


Wiejski chleb z domowym smalcem, kiszone ogórki, kaszanka, pasztet swojski, wędzona makrela i smażony pstrąg, pieczenie, udziec wieprzowy w całości, swojska kiełbasa i wędzony boczek, polewka staropolska, golonki, żeberka, pieczone udka z kurczaka, ziemniaki okraszane boczkiem i w mundurkach, biała kapusta zasmażana, kosz z owocami oraz ciasto z zamkowej kuchni.


 


W oczekiwaniu na Nowy Rok udajemy się na wspólną wędrówkę z pochodniami.


Po powrocie witamy Nowy Rok kieliszkiem szampana. Po północy kuchnia zamkowa serwuje pieczone prosię w całości z warzywami.


1 styczeń 2009, czwartek


Uroczyste noworoczne śniadanie.


Piesza wycieczka po powrocie ognisko nad jeziorem z gorącą grochówką podawaną z kuchni polowej. Filmowa komedia romantyczna.


3 daniowe noworoczne menu kolacyjne


Po kolacji Bingo


2 styczeń 2009, piątek


Po obfitym śniadaniu pożegnanie z Zamkiem  Rycerskim i romantycznymi zakątkami.


 


CENA (oferta obejmuje minimum 4 dniowy pobyt):  


Za 1 nocleg na osobę ze śniadaniem, programem i Staropolską Ucztą Rycerską w pokoju dwuosobowym - 220,- PLN


Dopłata do apartamentu – 88,- PLN


Sylwestrowa Uczta Rycerska bez noclegu w dniu 31.12.08:


254,- PLN za osobę


Dzieci do 9 lat w pokoju rodziców - bezpłatnie


Łóżko dodatkowe dla dzieci od 10 do 16 lat w pokoju rodziców 92,- PLN


 


Zmiany programu zastrzeżone


 


 


Za dodatkową opłatą polecamy: masaż relaksujący lub leczniczy, sauna, jazdę konną i przejażdżki bryczką .


Dla dzieci: opiekunka w noc sylwestrową, gry i zabawy.Komunikacja
Stacja PKS 18 km
Stacja PKP 18 km
Przystanek PKS 80 m
Informacje dodatkowe
Pokojów: 50
Grill: 120
Strona www:http://www.podewils.pl
Serwisy
> ***Hotel Podewils Zamek Rycerski w Krągu położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, z dala od gwaru miast, w miejscu które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami. Pierwsze zapiski historyczne o zamku pochodzą z 1450 r. Zamek przez ponad IV wieki należał do walecznego, rycerskiego rodu Podewilsów, którzy otrzymali dobra w Krągu po wygranej bitwie pod Sianowem w roku 1475 od księcia Bogusława X. Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Ze względu na piękne położenie i bogata roślinność nazwano go „Kwiatowym Zamkiem”. Legenda głosi, ze „...liczba okien w zamku odpowiada ilości dni w roku, liczba pomieszczeń ilości tygodni, liczba wejść – liczbie miesięcy, a cztery wieże są odpowiednikiem czterech por roku...”. Od 1996 roku w zamkowe podwoje zaprasza Hotel Podewils, który pomimo nowoczesności swoim stylem zachowuje ducha XV. wieku.

Pokoje
W zamkowych przestronnych komnatach, gdzie zawsze panuje spokój i nienaruszona cisza może zamieszkać 120 osób. Apartamentowych komnat jest 12, dwuosobowych - 50. Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca – niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-Sat, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów.

Restauracja
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolenników zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną miłym wspomnieniem. Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzi fiolet i tonie w zieleni drzew, a następnie, powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

Usługi konferencyjne
Hotel Podewils- Zamek Rycerski w krągu jest miejscem do przeprowadzania zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce i z profesjonalnym wyposażeniem, łączami internetowymi(ISDN) może obradować Do 400 osób. Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób od 6 do 12, posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w basztach zamku lub w przestronnych apartamentach. W przerwie między konferencjami polecamy Państwu wspaniałe przerwy kawowe, z których przerwa kawowa z ciastem z zamkowej kuchni cieszy sią najlepszą opinią.

Usługi dodatkowe
Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy. Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach Przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej .Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach – Wyprawa po złote runo – w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku – po 24:00 w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

Usługi Hotelu
Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy fitness centrum, masaże, saunę, możliwość pływania w jeziorze, jazdę konną, wycieczki, wypożyczenie rowerów górskich i łódek. Natomiast wieczorami zapraszamy do naszego hotelowego kina.

O Hotelu
Chciałbym Państwa również poinformować, że *** Hotel Podewils – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu został jako jedyny obiekt zabytkowy woj. Zachodniopomorskiego Laureatem Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2006”.
kominek kominek

kominek

Ceny
Pokój jednoosobowy 248,- PLN
Pokój dwuosobowy 346,- PLN
Parking 30,- PLN
Apartament 414,- PLN
Obiadokolacja 60,- PLN
Pełne wyżywienie 86,- PLN

Śniadanie jest wliczone w cenę pokoju.
Dla Klientów powołujących się na serwis www.e-nocleg.pl rabat 10 %

Galeria zdjęć
Komentarze

Dodaj komentarz

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy. Być może musisz się zarejestrować w serwisie.


Kontakt
Brak kontaktu online.